تبلیغات
IT-COMPUTER - دانستنیهای مهم كامپیوتر
 
IT-COMPUTER
دنیای کامپیوتر
 
 
شنبه 28 مرداد 1391 :: نویسنده : دارا صبوری

 

جستجوی بدون دردسر درWindows XP :


     هنگامی كه می خواهید در ویندوز XP جستجو كنید با عناصری روبرو می شویدكه شاید برای شما آزار دهنده باشند از جمله: وجود انیمیشن سگ، وجود سوالهای گوناگون قبل از جستجو و... شما می توانید این عناصر را حذف كنید و این كار مسلمادر افزایش سرعت جستجوی شما نیز بی تاثیر نخواهد بود. به منوی Start رفته و Search را انتخاب كنید تا یك پنجره جداگانه برای جستجو باز شود. در ستون مخصوص جستجو گزینه Change Preferences  را كلیك كنید. برای محو شدن سگ گزینه ی اولرا یعنی Without an animated screen  character را كلیك كنید. همچنین برای راحت شدن از مراحل خسته كننده دوباره Change Preferences را كلیك كنید و در مرحله بعدی Change files and folders search behavior را كلیك كرده و پس از آن گزینه دوم یعنی Advanced را انتخاب كنیدملاحظه می كنید كه هم سگ محو شد هم آن مراحل طولانی.

 

برای اتصال دو كامپیوتر استفاده از یك هاب یا روتر همیشه كار معقولی نیست. بلكه استفاده از یك كابل USBــ USB بسیار كاربردی و عملی تر است. با این روش حتی می توانید اتصال اینترنتی را بین دو كامپیوتر به اشتراك بگذارید.

در این آموزش كوتاه برای شما نحوه اتصال دو كامپیوتر با یك كابل خاص USBــ USB ‎آموزش داده می شود.

1ــ یك كابل USBــ USB بخرید.

اولین مرحله برای اتصال دو كامپیوتر از طریق USB پیدا كردن كابل USBــ USB است در این مرحله باید بسیار دقت كنید. شما به نوعی كابل احتیاج دارید كه اصطلاحاً به آن Bridge یا كابل شبكه USB می گویند. این بدان معناست كه در این كابل قابلیت اتصال دو كامپیوتر وجود دارد.

در این كابلها یك مدار الكتریكی واسط وجود دارد و دو سر كابل دارای سوكت نوع A است. شما می توانید كابلی بخرید كه چیپ Bridge آن USB1.1 با سرعت 12 Mb بر ثانیه یا USB2.0 با سرعت 480 Mb بر ثانیه باشد البته توصیه ما USB2.0 است. چون سرعت آن به مراتب بیشتر است. به خاطر داشته باشید شبكه های اترنت دارای استاندارد 100 Mb بر ثانیه هستند.


2ــ نصب

بعد از اینكه كابل را بدست آوردید می توانید آن را متصل كنید. اولین كاری كه باید بكنید نصب نرم افزار یا درایور كابل است.

بیشتر كابل ها 2 مود را پشتیبانی می كنند:

1ــ link mode: در این حالت می توانید به آزادی فایل ها را بین دو كامپیوتر كپی كنید.

2ــ network mode: در این حالت فقط كپی كردن فایل نیست كه می توانید انجام دهید، بلكه می توانید فولدرها، پرینترها و ارتباط اینترنتی را هم به طور اشتراكی استفاده كنید.

3ــ شروع به استفاده از اتصال خود كنید.

اگر از كابل خود در حالت لینك (link mode) استفاده كنید. به سادگی به برنامه ای كه همراه نرم افزار كابل است دست پیدا می كنید و می توانید فایل های خود را انتقال دهید.

اگر از كابل خود در حالت شبكه (network mode) استفاده می كنید. باید كارهای زیر را انجام دهید.

ــ وارد قسمت network connection شوید.آدپترهای شبكه كه متصل هستند را می بینید.

ــ اكنون بر روی آدپتری كه كامپیوتر شما را به اینترنت متصل می كند راست كلیك كنید.

گزینه properties را انتخاب كنید. در برگه Advanced برای گزینه Allow other network users to connect through this computers Internet connection. یك علامت تیك قرار دهید.

ــ بعد از اینكه این كارها را انجام دادید كامپیوتر خود را restart كنید. اكنون كامپیوتر دیگر هم می تواند به اینترنت متصل شود.

شاید استفاده از هاب برای دو كامپیوتر كار مطمئن تری به نظر برسد ولی باید پول بیشتری هم خرج كنید به هر حال تصمیم با شماست. 

چون خیلی از دوستان از ویندوز 98 در کنار XP استفاده می کنند ابتدا : 
در ویندوز 98 : کافی است در Run تایپ کنید sfc و Enter را بزنید. بعد در صفحه ای که باز میشود روی دکمه Start کلیک کرده و منتظر بمانید تا برنامه فایلها را چک کند. هر جا که فایل معیوبی پیدا شد برنامه از شما میخواهد تا CD ویندوز را در CD-Rom قرار دهید تا فایل معیوب را جایگزین فایل سالم کند. و در نهایت هم با یک Restart کار تمام میشود. 

در ویندوز XP : خیلی ها فکر میکنند که دستور sfc در ویندوز XP وجود ندارد و مجبورند از برنامه Dr.Watson استفاده کنند. در صورتی که باید بگم این دستور در ویندوز XP هم وجود دارد اما نحوه اجرای آن با قبلی فرق میکند. برای این کار ابتدا در قسمت Run تایپ کنید cmd و Enter را بزنید تا وارد محیط Command Prompt شوید. بعد در آنجا وارد زیر شاخه زیر شوید : 
C:\Windows\System32> 

حالا در این قسمت تایپ کنید : sfc /scannow و بعد Enter را بزنید. در این لحظه از شما درخواست میشود که CD ویندوز XP را درون درایو قرار دهید و بعد دکمه Retry را فشار دهید. بعد برنامه تمام فایلهای سیستمی شما را چک میکند و به طور اتوماتیک فایلهای معیوب را تعویض میکند.

منبع مورد استفاده : شبکه فن آوری اطلاعات ایران

چند كلید میانبر مفید در ویندوز XP

    در اكثر صفحه كلیدهای جدید علاوه بر كلیدهای استاندارد، كلیدی با شكل آرم ویندوز (پرچم) تعبیه شده است. این كلید معمولا در كنار كلید Ctrl قرار دارد. تركیبی از این كلید با كلیدهای دیگر در ویندوز XP میانبرهای راحتی را جهت انجام عملیات مختلف برای شما فراهم می آورد كه بعضی از آنها به شرح زیر است:

فشار دادن كلید ویندوز با یكی از كلیدهای زیر

توضیح

كلید ویندوز + L

قفل كردن ویندوز

كلید ویندوز + Pause/Break

فعال سازی System Properties

كلید ویندوز  F

باز كردن پنجره جستجو

كلید ویندوز + E

باز كردن پنجره My Computer

كلید ویندوز + R

باز كردن پنجره Run

كلید ویندز + U

دسترسی به Utility Manager

كلید ویندوز + D

نمایش Desktop و پنهان كردن تمامی پنجره ها و بلعكس 

 

نحوه حذف کردن فایلهای غیر قابل حذف

    این اتفاق حتماً تابحال برای شما پیش آمده است... قصد دارید فایل و یا پوشه ای را حذف کنید ولی با خطای زیر مواجه میشوید :

! Cannot remove folder temp It is being used by another person or program 

    اگر شما مطمئن هستید که بر خلاف ادعای این پنجره فایل و یا پوشه مورد نظر شما در حال استفاده نیست میتوانید در اینگونه مواقع برای رهایی از این مشکل بجای راه اندازی مجدد سیستم از روش زیر استفاده کنید

1-  تمام برنامه های باز خود را ببندید 
2-  Command Prompt را باز کنید 
3- Task Manager را با Right-Click کردن بر روی Taskbar و انتخاب گزینه Task Manager و یا فشردن ترکیبCtrl-Shift-Esc باز کنید.
4-  به برگه Processes بروید، Explorer.exe  را انتخاب کنید و دکمه End Process را بزنید . 
5-  بدون اینکه Task Manager را ببندید به پنجره Command Prompt بروید 
6-  در خط فرمان فایل مورد نظرتان را با دستور Del حذف کنید 
7-  دوباره به Task Manager رجوع کنید در برگه Applications دکمه New Task را بزنید و Explorer.exe را اجرا کنید

 

 چگونگی درج عكس و آپلود فایل در وبلاگ

    خیلی مواقع شده که دوست داریم عکسی را به دلخواه از روی هارد کامپیوترمان به وبلاگ شخصی خود انتقال دهیم . برای این کار لازم است فضایی را برای نگهداری عکسها و فایلهای مورد نظر داشته باشیم تا آنها را از روی هارد کامپیوتر به آن فضا انتقال داده و در روی اینترنت مورد استفاده قرار گیرد و به همین نقل انتقال فایل از کامپیوتر به اینترنت آپلود گفته می شود .

    اما این فضا را چگونه باید تهیه کرد ؟ اگر شما می خواهید فضایی مطمئن داشته باشید بهترین راه این است که به تنهایی یا به اتفاق چند دوست که در امر وبلاگ نویسی فعالیت دارند یک فضای ارزان قیمت تهیه کنید و عکسها و فایلهای خود را بر روی آن فضا آپلود نمایید ولی شاید بنا به دلایلی با این نظر موافق نباشید و دوست داشته باشید از فضایی رایگان استفاده کنید اما قبل از معرفی فضای رایگان این نکته را یادآور شوم که فضاهای (هاست) رایگان چون در قبال آپلود فایلهایتان از شما پولی دریافت نمی کنند پس مسئولیت عکسها و فایلهای شما را نمی پذیرند و مانند سایت free-host پس از مدتی بسته می شوند و کاربر بیچاره مجددا باید در فکر جایی مناسب برای آپلود عکسهایش باشد و عکسهایی را هم که قبلا آپلود کرده بود از بین می رود اما با این توصیف باز هم اکثر وبلاگ نویسان از فضاهای رایگان استفاده می کنند .

اما من برای شما فضایی بسیار آشنا را در نظر گرفتم . فضایی که اکثر وبلاگ نویسها روی این هاست فایلهای خودشان را آپلود می کنند و خوب جواب پس داده البته بعضی مواقع دچار مشکلات کوچکی می شود اما هنوز هم بهترین هاسته موجوده . پس برای یاد گیری من هاست http://www.sharemation.com را برای شما پیشنهاد می کنم که به شما فضای مجانی ارائه می دهد . 


برای ثبت نام در سایت sharemation ابتدا به آدرس http://www.sharemation.com  مراجعه می کنیم در این آدرس صفحه ای باز می شود . فقط کافیست برای ورود به سایت کلید Enter را بزنید تا صفحه اصلی سایت برای شما باز شود و یا می توانید روی گزینه  Enter sharemation here کلیک نمایید تا صفحه اصلی باز شود. برای ورود به سایت احتیاج به User Name و Password دارید . مانند پرشین بلاگ شما باید در این سایت ثبت نام نمایید تا User Name و Password به شما تعلق گیرد. برای ثبت نام گزینه Create new accoount را کلیک می نماییم .

اولین گزینه در صفحه ثبت نام  User Name شماست که بهتر است همان نام وبلاگتان باشد و یا هر نامی که دوست دارید می توانید به عنوان User Name انتخاب کنید .گزینه دوم یعنی display name میتواند نام شما باشد و یا هر اسمی را به دلخواه میتوانید در آن قرار دهید در قسمت سوم هم می توانید ایمیل خود را وارد نمایید . بخش بعدی متعلق به پسوورد است همانطور که در تصویر می بینید دو بار باید پسوورد خود را که می تواند ترکیبی از ارقام و حروف باشد را وارد می نمایید. بخش بعد مربوط به تنظیماتی از قبیل زبان و ساعت است که بصورت دلخواه می توانید تنظیم نمایید و ساعت را هم می توانید روی گزینه Asia/tehran قرار دهید و در آخر هم دکمه I Accept را کلیک می کنیم اگر مراحل ثبت نام را درست انجام داده بودید و یا اینکه User Name شما تکراری نبود به شما اعلام می کند که مشخصات برای ایمیل شما فرستاده شد .     

     User Name و Password شما به آدرس ایمیلتان فرستاده می شود شما باید وارد ایمیلتان شوید در آنجا یک لینک همراه با User Name و Password  برای شما فرستاده شده است شما حتما باید از طریق آن لینک برای اولین بار وارد سایت شوید تا بتوانید دفعات بعد به وسیله User Name و Password  تان وارد فضای مخصوص خود شوید شما از طریق لینک مورد نظر به فضایی که برای شما اختصاص داده شده است هدایت می شوید.

     وقتی از طریق لینک وارد سایت شدید صفحه ای باز می شود و شما برای آپلود عکسهای خود باید روی گزینه Upload  کلیک نمایید تا شما  به صفحه ویژه آپلود عکس و فایل هدایت شوید .

    هر تعداد عکس و یا فایلی را که می خواهید در این صفحه می توانید آپلود کنید.

پس از انتخاب کردن فایلهای مورد نظر به تعداد دلخواه برای آپلود عکسها بر روی اینترنت گزینه OK کلیک کنید تا تصاویر مورد نظر شما آپلود شود .

  پس از آپلود فایلها شما به صفحه اصلی باز گردید . فایل مورد نظر شما که حالا آپلود شده است از دید دیگران پنهان است و فقط شما با وارد کردن Password خود می توانید از آن استفاده کنید اما برای اینکه شما این عکس را برای همه کاربران فعال کنید بر روی آیكنی كه در جلو هر عكس و یا فایل بصورتی یك دست نمایش داده شده است، كلیك كنید. پس از كلیك شما به صفحه ای هدایت می شوید در این صفحه تگ مورد نظر را باید علامت گذاری کنید تا این عکس قابل رویت برای همگان باشد و سپس گزینه Apply Now را کلیک نمایید تا فعالیت انجام شده ثبت گردد.

    اما برای اینکه آدرس عکس یا فایل را بیابید روی نام فایل کلیک نمایید تا شما به صفحه ای که عکس یا فایل آپلود شده بروید .ابتدا آدرس سایت sharemation و سپس UserName انتخابی شما خواهد بود و بعد از آن هم نام فایل شما خواهد بود. آدرس تمامی فایلهای آپلود شده بدین صورت خواهد بود .


نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


سلام به بازدید کننده ی عزیز ممنون که وبلاگ مرا مورد نظر خود قرار دادین امیدوارم که مطالب مورد درخواست شما باشد با نظرات خود ما را خوشحال کنید .خیلی ممنون

مدیر وبلاگ : دارا صبوری
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
به سایت امتیاز دهید


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :