تبلیغات
IT-COMPUTER - تازه ها
 
IT-COMPUTER
دنیای کامپیوتر
 
 
دوشنبه 26 تیر 1391 :: نویسنده : دارا صبوری


تـازههـا 


هدایای ویژه ماهنامه به مشتركین سال جدید


همزمان با تحول طبیعت و نو شدن سال، ماهنامه دنیای كامپیوتر و ارتباطات به دوستانی كه در آغاز سال جدید به جمع مشتركین ماهنامه بپیوندند، به رسم احترام و یادبود، هدایایی تقدیم می‌كند
...شماره تازه دنیای كامپیوتر و ارتباطات


شماره جدید دنیای كامپیوتر و ارتباطات منتشر شد. این شماره كه آخرین شماره سال 83 است، به مناسبت آغاز سال نو، و با مطالبی متنوع و خواندنی در زمینه‌های گوناگون و در قالب چند پرونده تنظیم شده است. از جمله این پرونده‌ها: بررسی اینترنت و پیام كوتاه ایرانی در سال 82، نوشته‌هایی در باره وبلاگستان فارسی، اپل و خانواده آی‌پاد، و پرونده ویژه اوركات

مردان گوگل(نسخه PDF)


گفت و گویی خواندنی با «لری پیج» و «سرگی برین»، بنیانگذاران «گوگل»  كه در آن در باره «شركت عجیب و سلطنت شان بر وب، و شعارشان
"نباید بد باشی"» سخن گفته‌اند:
«...وقتی رسیدم برین داشت واقعا خوش می‌گذراند، در محوطه باز داشت یك والیبال حسابی بازی می‌كرد. پابرهنه از حیاط آمد و به پرسش‌ها بسیار جدی فكر می‌كرد و گاهی با چنگال ناخنكی به سالادش می‌زد. در طول مصاحبه برین و پیج كه البته او كفش به پا داشت به ندرت سرجایشان می‌نشستند، می‌ایستادند و قدم می‌زدند، و دور اتاق پر از پنجره كنفرانس می‌گشتند. به نظر می‌رسد غیرممكن است كه ساكت سرجایشان بنشینند، وقتی دارید جهان را تغییر می‌دهید...»

ویژه‌نامه گوگل


شماره 30 ماهنامه دنیای كامپیوتر و ارتباطات، به همراه «پرونده ویژه شركت گوگل و خدمات آن» منتشر شد.
 در این پروند ویژه، و در قالب چندین مقاله، مصاحبه و یادداشت، به بررسی تاریخچه، دیدگاه ها، محصولات، خدمات و برنامه های شركت گوگل پرداخته شده است. در این مجموعه كه برای نخستین بار در نشریات فارسی زبان انتشار مییابد، همچنین یك مصاحبه خواندنی با لری پیج و سرگی برین وجود دارد كه در آن «در باره شركت عجیب و سلطنت شان بر وب، و شعارشان"نباید بد باشی"» سخن گفته اند.

راهاندازی سایت تخصصی فناوری اطلاعات(ایتنا)


سایت تخصصی اطلاع
رسانی فناوری اطلاعات در روزهای آینده آغاز به كار خواهد كرد. مدیر ایتنا در گفتوگو با خبرنگار سرویس كامپیوتر صبح اقتصاد ضمن اعلام این خبر هدف از راهاندازی ایتنا را اطلاعرسانی تخصصیتر در زمینههای رویدادها، مسائل آموزشی و...در زمینه فناوری اطلاعات دانست.

بیش از یک میلیون کاربر سرگردان
شاید تصمیم اعطای شماره مشترکین بر اساس منطقه یکی از بهترین راه حل
های شماره گذاری باشد، اما به نظر میرسد که این تصمیم باید از ابتدای واگذاری تلفنهای همراه و یا حداقل در 3 سال گذشته و قبل از اضافه شدن 1.2 میلیون مشترک به شبکه انجام میشد.

نسخه جدید Office رسید


اگر یك كاربر منفرد Office هستید كه مثلا روی رایانه خود در منزل از آن استفاده میكنید، توصیه میكنیم تنها outlook خود را به روز كنید و مابقی نرمافزار Office 2003 را نصب نكنید و از همان نسخه XP یا 2000 استفاده كنید.

فناوری جدید مایكروسافت؛ آنتن تلویزیون را دور بیندازید!


مایکروسافت خبر از تولد نرم
افزار جدیدی داده است که امكان ارائه تصاویر تلویزیونی با كیفیت استاندارد را روی شبكه اینترنت فراهم خواهد آورد.

مشکل امنیتی سیستم های بانکی


متاسفانه این دید در بسیاری از شرکت
های متخصص اجرای طرحهای نرمافزاری یا سیستمهای رایانهای وجود دارد که کد یا سیستم طراحی شده توسط آنان هیچ ایراد یا ضعف امنیتی ندارد در صورتی که متخصصان آنان شاید در زمینه برنامهنویسی ، تولید نرمافزار یا پیادهسازی شبکههای رایانهای خبره باشند اما نمیتوان ادعا کرد که در زمینههای امنیتی نیز که خارج از تخصص شرکت است، احاطه کامل دارند.

ابزارهای مدیریت پروژه


نقش ابزار مناسب در پیشبرد اهداف مدیریت پروژه انكارناپذیر است. در واقع پس از طراحی سیستم مدیریت پروژه در سازمان، بكارگیری ابزار مناسب در این سیستم، یكی از مهمترین عوامل محقق كننده اهداف مدیریت پروژه در سازمان است.

استفاده ار فناوری تشخیص گفتار متداول میشود: كافیست فقط حرف بزنید!


با بانك خود تماس می
گیرید. صدای یك نوار را میشنوید: « برای اطلاع از میزان پول در حساب كلید 1، برای تغییر رمز كلید 2 و ...» شما هم از این كه میتوانید از فناوری روز استفاده كنید خوشحال میشوید و اطلاعات مورد نظر را كسب میكنید؛ اما آیا میدانید كه در بعضی كشورهای دیگر برای ارتباطات این چنینی از فشردن دكمههای تلفن استفاده نمیكنند!؟

بیش از 7 میلیون کاربر اینترنتی بدون اینترنت


بیش از 24 ساعت است که سرعت اینترنت بسیاری ISPها به شدت پایین آمده است. اختلالات به وجود آمده مربوط به آن دسته از شرکت
های ارائه خدمات اینترنتی است که از شرکت مخابرات ایران سرویس میگرفتند، و طبیعی است که مشکل اصلی، مربوط به Back Boneهای شرکت مخابرات باشد.

مایكروسافت به جنگ گوگل میرود


مایكروسافت قصد دارد با سرمایه گذاری در زمینه موتورهای جستوجو (Search Engines)، رتبه اول را از آن خود كند و گوگل را پشت سر بگذارد.

طرح راهاندازی Data Center در ایران


اعتقاد دارم بدون نیاز به خدمات شركت
های خارجی و با فراهم آوردن تجهیزات مناسب، امكان سرویسدهی به سایتهای ایرانی وجود دارد. پس از امكانسنجی اولیه سعی كردم این ایده خام را به تبدیل به تحقیقی جامع درباره وضعیت سرورهای وب در جهان، امكانات موجود در ایران و راهكارهای راهاندازی دیتاسنتر در ایران كنم.

وضعیت خدمات میزبانی وب در ایران


در حال حاضر حدود 25.764 وب سایت در جهان متعلق به شرکت
هایی است که توسط شرکتهای ایرانی از خدمات میزبانی وب استفاده میکنند. البته یقینا بسیاری از شرکتها، در حال استفاده از خدمات شرکتهای خارجی و یا شرکتهای ایرانی که دفتر آنها در سایر کشورها مثل کانادا و آمریکا است میباشند.

افزایش یا کاهش؛ مسئله این است...


نوروز امسال(82)، شركت مخابرات، تبلیغات گسترده
ای در خصوص كاهش پنجاه درصدی هزینه تلفنهای بین شهری و خارج از کشور، در رسانههای جمعی انجام داد. اما نكته شایان توجه این بود كه قبل از سال جدید، نظام تعرفه تلفنهای شهری دستخوش تغییرات بنیادی شده بود كه متاسفانه در تبلیغات مخابرات، هیچ اشارهای به این تغییرات نشد.

سیستم عامل ملی جایگزین ویندوز میشود


تهیه یك سیستم عامل ملی توسط خود ایران امكان
پذیر نیست. به دلیل این كه كار بسیار فنی و پیچیدهای را میطلبد. اما سیستم عاملی وجود دارد كه منبع آن در اختیار همگان است و به صورت مداوم توسط علاقهمندان به این حرفه و حوزه بهبود پیدا میكند و ابزارها و امكانات جدیدی برای آن فراهم میشود. از بین سیستم عاملهای منبع باز، سیستم عامل لینوكس مناسبتر از همه تشخیص داده شد.

همه چیز در باره مدارک مایکروسافت


این مدارك كه به مجموعه آنها MCPیا  (Microsoft Certified Professiona
)l گفته میشود، طی امتحانات استانداردی، به افرادی داده میشود كه در به كارگیری یا پیاده كردن یكی از محصولات یا فناوریهای مایكروسافت مهارت كافی كسب كردهاند.

ویندوز شما کمک می خواهد


اگر كاربر ویندوز XP هستید، یا چنانچه قصد دارید روزی آن را روی دستگاه خود نصب كنید شما را به خواندن این مقاله دعوت می
كنیم. با بكار گیری این نكات میتوانید كارایی سیستم عامل خود را افزایش دهید.

یک قطره آب، جایگزین رایانه شما


DNA پتانسیل انجام عملیات محاسباتی و پردازش را دارد. در واقع DNA در شیوه ذخیره سازی اطلاعات ثابت روی ژن شما بسیار شبیه هارد دیسك عمل میكند و چنین بود كه ایده نسل جدیدی از رایانهها شكل گرفت: رایانههای DNA.

همایش بینالمللی ارتباطات ماهوارهای و اینترنتی خاورمیانه


انجمن صنفی شبكه
های اینترنتی ایران و مجمع جهانی VSAT همایش بینالمللی ارتباطات ماهوارهای و اینترنتی خاورمیانه را در تاریخ 9 و 10 مهر ماه 1382 در تهران برگزار میكند.

نگاهی به تحولات کنونی در ساختار IT


با توجه به تحولات رخ داده در حوزه 
IT، میتوان گفت این تحولات حاكی از این است كه تشتتها نه تنها كاهش نیافته، بلكه در حال افزایش است و فاصلههای ایجاد شده در نهایت به دودستگی بیشتر در ایجاد بستر و زیرساخت( ایجاد كننده ارتباطات) و كاربرد فناوری اطلاعات خواهد انجامید، و این دقیقا یعنی كندی رشد فناوری اطلاعات در کشورمان!

علائم بیماری اینترنتی


پای رایانه
اش مینشیند و به اینترنت وصل میشود. با خود میگوید: فقط نیم ساعت. بعد میخوابم. چند ایمیل چك میكند و چندتا هم جواب میدهد. دو سه نفر از دوستانش آنلاین هستند. شروع به صحبت با او میكنند. همزمان مشغول خواندن خبرهای روز در سایتهای مختلف است. ناگهان به طور تصادفی چشمش به گوشه پایینی سمت چپ مانیتور میافتد و ساعت سیستم را میبیند. ساعت 2:30 بامداد است و او هنوز بیدار است...

جمعه و جرم!


رئیس چون این وقایع شنید، از جفای مقامات سخت برآشفت و نماینده
ای ویژه جهت تدبیر امور برگزید و رأی و دستور نماینده را چون رأی و دستور خود دانست. جلسهای ویژه با حضور مقامات و مردم از طرف نماینده ویژه درخواست شد كه موقعیتی بود برای مردم و مصیبتی برای مقامات!

ساز و كار فعلی فیلترینگ، به طور كلی دستخوش تغییر خواهد شد


به گفته صالحی، مشاور IT وزیر ارشاد، با اظهار نظر تازه مجلس و نیز هماهنگی دولت در این زمینه، و با این بحثی كه مجلس محترم و كمیسیون صنایع و فرهنگی مطرح كردهاند، افق تازهای باز شده که شاید كلا لازم باشد شكل كار تغییر كند.

اختلال در سرویس پیک آسا


بنا به نظر مدیر این پروژه، تنها دلیلی که مجموعا برای این اختلالات می توان بیان کرد، این است که SMSC عملکرد درستی ندارد و نمی توان مبتنی بر آن یک سرویس امن و همیشگی ارائه کرد
.

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


سلام به بازدید کننده ی عزیز ممنون که وبلاگ مرا مورد نظر خود قرار دادین امیدوارم که مطالب مورد درخواست شما باشد با نظرات خود ما را خوشحال کنید .خیلی ممنون

مدیر وبلاگ : دارا صبوری
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
به سایت امتیاز دهید


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :